Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

Fundacja Naturalnie Edukacyjna ma przyjemność zaprosić małych i dużych czytelników do rodzinnego czytania nowej, niezwykłej bajki „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”. Jest to interpretacja autentycznych tekstów filozofów chińskich, w tym opowieści, które zapisał Zhuangzi w „Prawdziwej Księdze Południowego Kwiatu".

Kilka słów wstępu

feature

Zawartość merytoryczna:

Bohaterką bajki jest Lin - ciekawa życia i świata dziewczynka. Właśnie zaczęła naukę pisania i czytania, a jej tata - aby odpowiedzieć na trudne pytania córki - daje jej w prezencie książkę Filozofa. Niestety książka ulega zniszczeniu. Bohaterka postanawia odnaleźć Filozofa, by dowiedzieć się, co dokładnie w niej napisał, a po drodze przeżywa mnóstwo przygód, które okazują się być najlepszą lekcją życia. Na pytanie, czy dzieci powinny poznawać filozofię, autorzy bajki odpowiadają: „Głośno i wyraźnie mówimy TAK! Dlaczego? Bowiem filozofia uczy twórczego i skutecznego myślenia. Przekonacie się o tym, poznając bohaterkę naszej bajki - rezolutną i ciekawą Lin. Podczas swojej wyprawy na Wielką Górę spotka niezwykłych ludzi, porozmawia z rzeką i znajdzie odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które zadają na co dzień dzieci i… dorośli.”

Autorzy

Anna Machacz – architekt edukacji, pedagog, trener, animator

Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności, spotkania integracyjne, akcje promocyjne i programy artystyczne.

Rafał Mazur – muzyk, doktor filozofii

Od 20 lat zajmuje się swobodną, spontaniczną improwizacją w muzyce. Twórca koncepcji sound oriented improvisation – spontanicznej aktywności dźwiękowej oraz Dao of Improvisation – warsztatów doskonalenia zdolności improwizatorskich w oparciu o strategie działania i metody pracy z umysłem wykorzystywane w chińskich sztukach walki.

Kamila Golec – grafik, ilustratorka, malarka

Pracuje zawodowo jako grafik, zajmuje się głównie projektowaniem publikacji wielostronicowych (książki, katalogi, albumy) ale także wystaw tematycznych prezentowanych w przestrzeni miejskiej Krakowa. Swoje obrazy prezentowała między innymi podczas 9. i 10. edycji Fresh Art Festival. Pasjonatka idei „zabawy malarskiej” wg Arno Sterna oraz swobodnego rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży.

Wydawca

Fundacja Naturalnie Edukacyjna
www.fundacja-edukacyjna.pl

logo